Kolejne złoto Geisenberger, upadek Domaradzkiej

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Natalie Geisenberger trzeci raz z rzędu triumfowała w jedynkach na igrzyskach olimpijskich. W Yanqing National Sliding Centre Niemka wyprzedziła Annę Berreiter oraz Tatjanę Iwanową. Klaudia Domaradzka popełniła duży błąd w trzecim ślizgu i zajęła 27. miejsce.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Trzeci ślizg

W trzecim przejeździe saneczkarki jechały w kolejności odpowiednio do zajmowanych miejsc. Tym samym jako pierwsza wystartowała Natalie Geisenberger, czyli liderka po pierwszym dniu. Niemka jeszcze umocniła się na prowadzeniu, gdyż uzyskała rekord toru – 58,226. Zapas obrończyni tytułu nad Anną Berreiter zwiększył się do 330 tysięcznych, a nad Tatjaną Iwanową do 826 tysięcznych. Rosjanka powiększyła przewagę nad czwartą Hannah Prock do 15 setnych. Niestety, upadek w dolnej części toru zaliczyła Klaudia Domaradzka. Polka dojechała do mety, ale nie utrzymała się na 24. miejscu. Zakończyła zawody na 27. pozycji w swoim debiucie olimpijskim.

Czwarty ślizg

W ostatniej części zawodów Natalie Geisenberger dopełniła swego i pewnie sięgnęła po złoty medal. To jej trzeci z kolei triumf na igrzyskach w jedynkach, a piąte złoto licząc zawody drużynowe. Ostatecznie Geisenberger wyprzedziła o prawie pół sekundy Annę Berreiter. Trzecią pozycję obroniła Tatjana Iwanowa. Reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zanotowała aż ponad sekundę straty.

źródło: informacja własna