fot. Polski Związek Sportów Saneczkowych/Paweł Czajkowski

Trwają przygotowania polskiej kadry w saneczkarstwie do nowego sezonu, w tym także do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polscy saneczkarze właśnie zakończyli zgrupowanie, które odbyło się w Karpaczu.

fot. Polski Związek Sportów Saneczkowych/Paweł Czajkowski

W obozie treningowym w Karpaczu udział wzięli członkowie Kadry Narodowej: Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski, Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Zgrupowanie odbyło się pod kierownictwem fizjoterapeutów Patryka Przerywacza i Pawła Zimonia. Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Sportów Saneczkowych, treningi miały na celu poprawę techniki startu, dynamiki, ułożenia ciała i angażowania mięśni.

Teraz saneczkarzy czeka wyjazd na zgrupowanie do Niemiec. W dniach od 17 do 22 sierpnia reprezentacja trenować będzie w Oberhofie. Później, od 22 do 25 sierpnia będzie miał miejsce obóz w Oberwiesenthal. Podczas tych zgrupowań z kadrą współpracować będą niemieccy trenerzy Jan Eichhorn i Torsten Goerlitzer oraz Zbigniew Staniak, biomechanik z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego. 26 sierpnia saneczkarze wrócą na badania w Warszawie.

źródło: Polski Związek Sportów Saneczkowych