Kolejne zawody z cyklu Norges Cup za nami

fot.: skiforbundet.no

fot.: skiforbundet.no
fot.: skiforbundet.no

W pierwszy weekend września w Lillehammer odbyły się kolejne zawody z cyklu Konica Minolta Norges Cup, był to również sprawdzian przed Letnim Pucharem Kontynentalnym, który odbędzie się tam już w ten weekend. Zmagania odbyły się na skoczni HS-138, niestety bez czołówki norweskich skoczków.

Podczas sobotnich zmagań mężczyzn w kategorii elity zwyciężył Fredrik Bjerkeengen, który miał 28 punktów przewagi nad drugim Are Sumstadem. W kategorii B zwycieżył Benjamin Østvold, który obydwa skoki oddał na ponad 130 metrów. W kategorii A zwyciężył za to Mats Bjerke Myhren, który obydwa skoki oddał na 129 metr. Pośród kobiet w kategorii A zwyciężyła Frida Westman, która jako jedyna przekroczyła 80 metrów.

Pełne wyniki

W niedzielę sportowcy powrócili na skocznie K-123. W zawodach elit kobiet zwyciężyła Thea Sofie Kleven, w konkursie wzięły udział w sumie 3 zawodniczki, wiec każda była na podium. Wśród mężczyzn zwyciężył tym razem Jonas Sandell, który miał jedyne 5,1 pkt przewagi nad Are Sumstadem. Sobotni triumfator tej kategorii zmagania zakończył zaraz za podium. W kategorii B mężczyzn zwyciężył Mats Søhagen Berggaard, mając 16,1 pkt przewagi nad drugim Larse Ivarem Skårsetem, jednak obydwoje oddali skoki na ponad 130 metrów. W kategoriach A pośród kobiet triumfy święciła Frida Westman, a wśród mężczyzn Benjamin Østvold

Pełne wyniki

źródło: skiforbundet.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.