Jak podaje Międzynarodowa Federacja Narciarska, zaplanowane na początek października konkursy FIS Cup we francuskich Chaux-Neuve oraz Courchevel zostały odwołane. Przyczyny takiej decyzji nie są znane.

Tegoroczny sezon FIS Cup miał liczyć 24 konkursy. Niestety jednak, już wcześniej podjęto decyzję o odwołaniu rywalizacji w koreańskim Pjongczang, zaplanowanej na 25 oraz 26 wcześnia. Teraz do Koreańczyków z południa dołączyli również Francuzi, którzy podjęli podobną decyzję w przypadku zawodów w Chaux-Neuve (2-3.10) oraz na olimpijskiej skoczni w Courchevel (9/10.10). Powody decyzji francuskich organizatorów nie są znane. Tym samym tegoroczny cykl został uszczuplony do 18 konkursów, który zakończy rywalizacja w Oberhofie (26-27.02 2022 r).

Przypomnijmy, że w miniony weekend malutkie miasteczko w departamencie Sabaudia było gospodarzem zmagań w ramach Letniego Grand Prix. A do tej pory rozegrane zostały cztery konkursy rangi FIS Cup – w estońskiej Otepää oraz fińskim Kuopio. Liderem klasyfikacji generalnej cyklu w rywalizacji mężczyzn jest Fin Eetu Nousiainen, z kolei wśród Pań Rosjanka Maria Jakowlewa.

źródło: informacja własna