Kolejne zawody w skokach odwołane. Tym razem w Titisee-Neustadt

(fot. weltcupskispringen.com)

(fot. weltcupskispringen.com)

Stało się to, czego obawiali się kibice skoków narciarskich. Organizatorzy Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt odwołali zawody z powodu wysokich temperatur i braku opadów śniegu.

Jeszcze przed świętami Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Dzisiaj pojawiła się informacja, że konkursy zaplanowane na pierwszy weekend stycznia 2020 w Titisee-Nuestdtadt również się nie odbędą. Powód jest ten sam. Brak opadów śniegu i wysokie temperatury. Organizatorzy nie są w stanie przygotować obiektu. To oznacza, że w czwartym periodzie sezonu nie odbędzie się żaden z zaplanowanych konkursów PK. Jeśli FIS nie podejmie decyzji o przeprowadzeniu zmagań w innym miejscu, żadna z nacji nie wywalczy żadnego dodatkowego miejsca dla swoich zawodników w Pucharze Świata.

W Titisee-Neustadt zaplanowane są także zawody Pucharu Świata mężczyzn. To ledwie dwa tygodnie po odwołanych zmaganiach w Pucharze Kontynentalnym. Na razie nie podjęto oficjalnych decyzji. Wiadomo jednak, że w grudniu nie produkowano tam śniegu właśnie z powodu wysokich temperatur. Przewieziono jednak zapasowy śnieg ciężarówkami. Być może wystarczy go na przygotowanie śniegu pod zawody Titisee-Neustadt 5.

Źródło: sueddeutsche.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.