Kolejne wyzwanie przed Johaug. Mistrzynię zobaczymy w maratonach

fot. M. Król

Therese Johaug w przyszłym sezonie zamierza wystartować w dwóch biegach maratońskich. Te zostaną rozegrane w ramach cyklu Visma Ski Classics. Norweżka będzie reprezentować barwy klubu, którego członkiem jest jej brat.

fot. M. Król

33-letnia zawodniczka ma już za sobą debiut w maratonowym cyklu Visma Ski Classics. W 2015 roku wygrała Birkebeinerrenet – słynny bieg na 54 kilometry z dodatkowym utrudnieniem – plecakiem ważącym 3,5 kg. Wtedy Johaug miała przewagę wynoszącą blisko trzy minuty nad drugą na mecie Czeszką Kateriną Smutną – specjalistką od zmagań długodystansowych.

Do tego samego wyścigu, a także Reistadloepet Therese przystąpi w przyszłym sezonie. Trzykrotna zwyciężczyni Kryształowej Kuli będzie przedstawicielką klubu Team Ragde Charge, którego członkiem jest jej brat Karsten. Co ciekawe, te same barwy reprezentuje Marit Bjoergen. Dla tych dwóch niesamowitych biegaczek to z pewnością świetna okazja do ponownej rywalizacji. Therese i Marit cały czas wspólnie trenują, kiedy tylko mogą.

Dyrektor zespołu zapewnił, że dla trzykrotnej medalistki olimpijskiej cel pozostaje jeden. – Therese Johaug jest skupiona na igrzyskach olimpijskich oraz Pucharze Świata, ale wciąż to będzie interesujące zobaczyć, na co ją stać w starciu z innymi biegaczkami długodystansowymi. Zamierza  mieć posmarowane narty, podczas gdy inni będą pokonywać trasę tylko bezkrokiem. Będzie potrzebować 4-5 minut przewagi, żeby na koniec odnieść triumf – powiedział Magnar Dalen.

Źródło: vismaskiclassics.com