Kolejne spotkania dotyczące obiektów biathlonowych

W Jakuszycach jak i w Szczyrku odbyły się spotkania z przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Biathlonu jak i z Prezydium Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Dotyczyły one oceny obecnego jak i planowaniu kolejnych obiektów biathlonowych.

Pod koniec września (21-22.09) w Dolnośląskim Centrum Sportów Zimowych w Jakuszycach doszło do spotkania z Borutem Nunarem- przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Biathlonu (IBU) w sprawie oceny nowego obiektu biathlonowego. Projekt otrzymał pozytywną opinię, tym samym już w kwietniu przyszłego roku powinna ruszyć jego budowa. W czasie spotkania rozpatrywano również dostawanie obiektu do wymogów licencyjnych na kategorię A.

Natomiast na początku października (2-3.10) w kompleksie COS w Szczyrku odbyło się spotkanie Prezydium Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Dotyczyło ono modernizacji obecnych i budowy nowych obiektów. Uczestnicy Prezydium oglądali obiekty należące do COS-OPO w Szczyrku, kompleks skoczni narciarskich, a także odwiedzili skocznię w Wiśle Malince oraz trasy biegowe (biegowo-biathlonowe) na Kubalonce. Wizytacja nie ominęła także Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach. Spotkanie zaowocowało w rozmowy dotyczące modernizacji ośrodka na Kubalonce, a dokładniej w budowę trasy asfaltowej, jej oświetlenia, sztucznego zaśnieżania trasy, a także modernizację strzelnicy.

Źródło: biathlon.com.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.