Kolejne składy na PŚ w Sölden

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

Im bliżej do inauguracji alpejskiego PŚ w Sölden tym mniej niewiadomych dotyczących obsady tych zawodów. Dziś kolejne reprezentacje – Austria, Szwecja, Włochy, Japonia ujawniły kto w najbliższy weekend wystąpi w pierwszym slalomie gigancie sezonu 2016/2017.

Od niedzieli wiadomo już (o czym informowała sama zawodniczka), że w zawodach w Sölden nie zobaczymy Anny Veith. Austriaczki mają jednak w swoim gronie znakomitą gigancistkę Evę-Marię Brem, która wygrała klasyfikację konkurencji w poprzednim sezonie. To na niej spoczywać będzie największa presja ze strony miejscowych kibiców. Resztę austriackiego składu stanowią Stephanie Brunner, Ricarda Haaser, Elisabeth Kappaurer, Michaela Kirchgasser, Nina Ortlieb, Stephanie Resch, Rosina Schneeberger, Carmen Thalmann i Katharina Truppe. Z powodu stłuczenia lewej nogi gotowa do jazdy nie jest jeszcze Cornelia Huetter. Jednak ta zawodniczka specjalizuje się przede wszystkim w konkurencjach szybkościowych, a w gigancie punktuje rzadko.

W męskiej części reprezentacji Austrii nie mogło zabraknąć oczywiście Marcela Hirschera. Razem z nim wystąpią Christopher Nösig, Philipp Schörghofer, Stefan Brennsteiner, Marco Schwarz, Roland Leitinger, Vincent Kriechmayr, Manuel Feller, Christian Hirschbühl oraz Marcel Mathis. Chociaż w wybranej dziesiątce na PŚ w Sölden jest Manuel Feller to przy jego nazwisku można postawić mały znak zapytania. Zawodnik ten zmagał się z problemami z kręgosłupem, ale jeśli za kilka dni będzie czuł się dobrze to wystartuje w gigancie na inaugurację sezonu.

Kadra Szwecji to cztery kobiety – Frida Hansdotter, Maria Pietilä-Holmner, Kajsa Kling, Emelie Wikström – oraz trzech mężczyzn – Andre Myhrer, Matts Olsson, Kristoffer Jakobsen. Uraz wciąż wyklucza z udziału w zawodach Sarę Hector.

Skład 9-osobowy mają Włoszki, wśród których jest ubiegłoroczna zwyciężczyni giganta w Sölden, Federica Brignone. Warto też dodać, że to nacja, która w poprzednim sezonie miała najwięcej zawodniczek (aż osiem) w czołowej 30 klasyfikacji giganta. Cała ósemka znalazła się w składzie na najbliższe zawody. Poza wymienioną Brignone są to Marta Bassino, siostry Elena i Irene Curtoni, Manuela Moelgg, Nadia Fanchini, Sofia Goggia i Francesca Marsaglia. Razem z nimi wystąpi najmłodsza w tej grupie, 19-letnia Laura Pirovano, dla której będzie to drugi start w PŚ (debiutowała w poprzednim sezonie w Lienz).

Japonię w Austrii reprezentować będą wśród kobiet: Emi Hasegawa, Asa Ando i Haruna Ishikawa oraz Tomoya Ishii i Hideyuki Narita wśród mężczyzn.

Źródło: oesv.at, ski-online.ch, ski-japan.or.jp, neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.