Kolejne składy na MŚ w Lahti ogłoszone

stephan-leyhe

Im bliżej Mistrzostw Świata w Lahti, tym więcej składów poznajemy, teraz trenerzy Niemiec oraz Austrii postanowili podać swoje kadry, natomiast trener Goran Janus wprowadził zmianę u siebie.

Do Lahti jako lider kadry poleci Stefan Kraft, który jest drugi w klasyfikacji generalnej i do Kamila Stocha traci zaledwie 60 punktów. Kolejni w klasyfikacji generalnej są Michael Hayboeck i Manuel Fettner, którzy zajmują 7 i 8 miejsce. Andreas Kofler, który odpuścił zawody w Azji również otrzymał nominację. Zajmuje on obecnie 18 miejsce w klasyfikacji generalnej. Markus Schiffner, który plasuje się na 34 pozycji, ex aequo z Simonem Ammannem. Niewiadomą była nominacja szóstego zawodnika, jednakże Hein Kuttin obdarzył zaufaniem Gregora Schlierenzauera, który uległ kontuzji podczas kwalifikacji w Oberstdorfie. Schlierenzauer zajmuje 36 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

Trener Werner Schuster do Lahti nominował już wcześniej Andreasa Wellingera, który od zawodów w Polsce kręci się koło podium i jeżeli na nim nie stoi, to brakuje mu bardzo mało. Drugim zawodnikiem Niemiec, który jest w czołowej dziesiątce jest Markus Eisenbichler, on również przed wycieczką do Azji, był pewien swojego miejsca. Tak samo było w przypadku Richarda Freitaga, który jest 12 w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Oprócz nich, do Lahti pojadą Karl Geiger (16. miejsce w PŚ) oraz Stephan Leyhe (20. miejsce w PŚ).

W Słoweńskiej ekipie doszło natomiast do zmiany, na Mistrzostwach Świata będzie obecny również Anze Lanisek, który podczas konkursów w Korei spisywał się bardzo dobrze. Jurij Tepes dołączy natomiast do ekipy przed konkursem na dużej skoczni.

źródło: informacja własna, OSV

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.