Kolejne przypadki dopingu w biathlonie!

fot. stern.de
fot. stern.de

W świecie biathlonu co raz częściej dochodzi do przypadków z dopingiem w roli głównej. Tym razem podejrzewa się, że niedozwolone środki zażywał Rosjanin Aleksander Łoginow oraz Ukrainiec Serhij Sedniew. 

U Łoginowa środek dopingujący wykryto w badaniu wykonanym 25 listopada ubiegłego roku. Od razu po tym został on wykluczony z tegorocznego sezonu Pucharu Świata. Drugi podejrzany, czyli Serhij Sedniew miesiąc temu ogłosił zakończenie swojej kariery. Wiąże się to z tym, iż w jego organizmie znaleziono ślady stosowania niedozwolonych środków. Ukrainiec podczas przesłuchania nie był w stanie wytłumaczyć swoich wyników badań. Były już biathlonista mógł poczekać na badania próbki B, ale zrezygnował z tego powołując się tym, że nie zamierza kontynuować kariery.

Obaj zawodnicy mają zostać zawieszeni na jakiś czas przez Międzynarodową Unię Biathlonową. O ile w przypadku Sedniewa nie będzie to już raczej miało większego znaczenia, to dopiero 22 letniemu Łoginowowi może sporo namieszać w dalszej karierze.

Źródło: sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.