Kolejne odejście z biegów narciarskich do biathlonu

fot: wikipedia

fot: wikipedia

Doświadczony biegacz Chris Andre Jespersen postanowił spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie sportu. 36-latek – w poszukiwaniu nowych wyzwań – przenosi się do biathlonu, by powalczyć o miejsce w kadrze Norwegii na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które w 2022 roku odbędą się w Pekinie.

Chris Andre Jespersen zaskoczył wielu obserwatorów i kibiców swoją obecnością podczas letnich mistrzostw Norwegii w biathlonie. Start doświadczonego biegacza w nowej dla niego dyscyplinie sportu był sporą niespodzianką, ale okazuje się, że nie był to jednorazowy występ, gdyż 36-latek już od dłuższego czasu przygotowywał się do rywalizacji biathlonowej.

– Wszyscy myślą, że jestem szalony, ale ja przede wszystkim jestem zmotywowany. Od marca wystrzeliłem kilkadziesiąt tysięcy nabojów i spędziłem na strzelnicy więcej czasu niż ktokolwiek ze startujących podczas tych mistrzostw – tłumaczy Jespersen cytowany przez ski-nordique.net.

Jespersen, pytany o swoje cele na najbliższy sezon, przyznaje bez skrępowania, że zamierza dostać się do kadry Norwegii na igrzyska olimpijskie w Pekinie. – Mam zamiar być częścią drużyny podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, które odbędą się za niespełna 500 dni – mówi 36-latek.

Chris Andre Jespersen w Pucharze Świata w biegach narciarskich zadebiutował w sezonie 2003/2004, ale na pierwsze punkty czekał do zimy 2008/2009. Największe sukcesy Norweg osiągał w sezonie 2013/2014, gdy zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i uplasował się na drugiej pozycji w Tour de Ski.

Źródło: ski-nordique.net