Kolejne miasto decyduje się na dodatkowy konkurs Pucharu Świata

fot. M. Rudzińska

Kolejnym miastem po Hinzenbach, które zdecydowało się na organizację dodatkowego konkursu Pucharu Świata kobiet, jest rumuński Rasnov. Panie będą tam dwukrotnie brały udział w rywalizacji indywidualnej w lutym.

fot. M. Rudzińska

Początkowo Rasnov planował przeprowadzić trzy konkursy w dniach od 18 do 20 lutego, czyli w weekend poprzedzający tegoroczne Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. Rumuni mieli zorganizować po jednym konkursie indywidualnym pań i panów, a następnie jedyny w sezonie, poza mistrzostwami, konkurs drużyn mieszanych. Finalnie 18 lutego zostanie rozegrany dodatkowy konkurs kobiet, których kalendarz – i tak stosunkowo krótki – został znacząco spustoszony przez pandemię. Na odwołanie zaplanowanych wcześniej zawodów zdecydowały się między innymi azjatyckie Sapporo czy Zao, ale też miasta europejskie, jak chociażby Hinterzarten.

Dotychczas na rozegranie dodatkowego konkursu pań zdecydowało się już austriackie Hinzenbach, o czym informowaliśmy tutaj. Tym samym przed Mistrzostwami Świata skoczkinie będą miały okazję rywalizować jeszcze dziesięciokrotnie w zawodach Pucharu Świata. Najpierw czekają je dwa konkursy na skoczni HS94 w Ljubnie (w tym jeden drużynowy), dwa w Titisee-Neustadt (HS142), trzy w Hinzenbach (HS90) i trzy w Rasnovie (HS97, w tym drużyn mieszanych).

Źródło: twitter.com/FISskijumping