Ogłoszono kolejne reprezentacje na PŚ w Soelden. Dla Polski pojedzie Maryna Gąsienica-Daniel.

Photo credit: pnt103 / Foter / CC BY-NC-SA
Photo credit: pnt103 / Foter / CC BY-NC-SA

Już za niecałe dwa dni inauguracja nowego PŚ w narciarstwie alpejskim. Również Polacy będą mieli komu kibicować. Na starcie zawodów w Soelden pojawi się Maryna Gąsienica-Daniel. Dzisiaj Austriacki Związek Narciarski podał dzisiaj nazwiska 10 alpejek i 10 alpejczyków, którzy będą reprezentować kraj gospodarzy pierwszych zawodów PŚ w sezonie. Swoich zawodników do weekendowej rywalizacji na lodowcu Rettenbach w slalomie gigancie wytypowali już także Amerykanie, Niemcy oraz Finowie.

Polska kadra kobiet, która trenowała na lodowcu Moeltaller miała tam swój wewnętrzny sprawdzian. Wyłonił on narciarkę, która dostanie szansę pokazania swoich umiejętności na PŚ w Soelden. Najlepsza okazała się Maryna Gąsienica-Daniel i to ona zmierzy się z całą światową czołówką w najbliższą sobotę.

Jak informowaliśmy wczoraj, kontuzja wyeliminowała z występów w nadchodzącym sezonie Annę Fenninger. W tej sytuacji główną postacią austriackiej kadry, która zaprezentuje się w Soelden będzie Eva Maria Brem, która rok temu była w tym miejscu trzecia. Tym razem będzie na pewno jedną z głównych faworytek do zwycięstwa. Poza nią w austriackich barwach wystąpią Stephanie Brunner, Katharina Gallhuber, Ricarda Haaser, Cornelia Huetter, Elisabeth Kappaurer, Michaela Kirchgasser, Stephanie Resch, Ramona Siebenhofer oraz Katharina Truppe. Ból podudzia w dalszym ciągu dokucza Mathiasowi Mayerowi. W związku z tym mistrz olimpijski w zjeździe odłożył swój pierwszy występ w tym sezonie na późniejszy termin. Celem Mayera jest teraz start w Lake Louise pod koniec listopada. W męskiej kadrze Austrii nie mogło zabraknąć oczywiście Marcela Hirschera, z którym na szczęście wszystko jest w porządku. Austrię reprezentować będą także Christoph Nösig, Philipp Schörghofer, Hannes Reichelt, Romed Baumann, Marcel Mathis, Roland Leitinger, Vincent Kriechmayr, Manuel Feller i Christian Hirschbühl.

Amerykanie wystawią w Soelden sześciu mężczyzn i co najmniej dwie panie. Niezdecydowana jest bowiem Lindsey Vonn, które decyzję o starcie podejmie dopiero w piątek. Na pewno pojadą natomiast ubiegłoroczna zwyciężczyni (ex aequo z Anną Fenninger) Mikaela Shiffrin oraz Megan McJames w wyścigu kobiet w sobotę. Kontuzję biodra leczy jeszcze Julia Mancuso i postanowiła, że na inauguracji sezonu się nie pojawi. Męską reprezentację USA stanowią Ted Ligety, Tim Jitloff, Tommy Ford, Kieffer Christianson oraz dwóch debiutantów Hig Roberts i Nick Cohee.

Cztery zawodniczki w sobotę i czterech zawodników w niedzielę pojedzie dla Niemiec. Będą to panie: Lena Dürr, Simona Hösl, Viktoria Rebensburg, Susanne Weinbuchner oraz panowie Fritz Dopfer, Stefan Luitz, Felix Neureuther i Alexander Schmid.

Finowie nie zdecydowali się posłać na zawody w Soelden żadnej z kobiet po tym jak urazu doznała ich najlepsza alpejka Merle Soppela. Wystąpi tam jednak czterech mężczyzn: Marcus Sandell, Samu Torsti, Eemeli Pirinen, Victor Malmström.

Źródło: pzn.pl, skiracing.com, skionline.ch, deutscherskiverband.de, skisport.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.