Kolejne kontuzje wśród włoskich alpejek

fot. Vale93b / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

fot. Vale93b / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Po poważnym osłabieniu włoskiej drużyny narciarek alpejskich spowodowanym przez kontuzję Sofii Goggii, z tego południowego kraju nadchodzą kolejne niepokojące wieści – Laura Pirovano, jak i Verena Gasslitter – zmuszone zostały do przerwy w rywalizacji.

Laura Pirovano to mistrzyni świata juniorów z 2017 roku z Are. Wielokrotnie startowała w Pucharze Europy, brała też udział w Pucharze Świata, gdzie zadebiutowała w 2015 roku w Lienzu. Pierwsze punkty w tym prestiżowym cyklu zdobyła w 2017 roku w Aspen, gdzie zajęła 23. miejsce w gigancie. Kilka tygodni temu odniosła dosyć poważną kontuzję kolana, ale zdołała powrócić do treningów. Niestety, wygląda na to, że uraz się odnowił, a 21-latka zmuszona jest do opuszczenia najbliższego zgrupowania w Val Senales. W ciągu najbliższych dziesięciu dni Pirovano ma zostać zbadana przez włoski komitet medyczny FISI, który oceni ewentualną datę powrotu do rywalizacji.

Verena Gasslitter również nie ma powodów do radości. Rok temu podczas obozu w Argentynie 22-latka złamała piszczel w lewej nodze. Niedawno włoska alpejka została poddana kolejnej operacji tym razem po to, aby usunąć metalowe śruby i płytki z uszkodzonej kości. Na razie nie wiadomo, kiedy Gasslitter będzie mogła powrócić do treningów. Do jej największych osiągnięć należy trzecie miejsce zdobyte podczas mistrzostw świata juniorów w 2016 roku w Soczi, pięciokrotnie stawała też na podium w ramach Pucharu Europy.

Źródło: www.neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.