Kolejne kontuzje wśród alpejek, Mowinckel i Ager wyłączone do końca sezonu

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Norweska alpejka Ranghild Mowinckel z powodu kontuzji nie wystąpi w żadnych zawodach w sezonie 2019/2020. Zawodniczka, która w marcu tego roku zerwała więzadło krzyżowe w lewym kolanie podczas treningu przed PŚ w El Tarter w Andorze, niedawno znowu została dotknięta ciężką kontuzją kolana podczas treningu w Norwegii. Sezon z głowy ma także Austriaczka Christina Ager i Włoszka Roberta Melesi.

Ragnhild Mowinckel jeszcze nie zdążyła powrócić do startów po ostatniej kontuzji, której doznała na koniec sezonu 2018/2019, a już musi rozpoczynać rehabilitację od nowa, gdyż podczas treningu ponownie zerwała więzadło krzyżowe w kolanie. Dla Norweżki, która z dwóch ostatnich dużych imprez (Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 i Mistrzostw Świata 2019) wracała z medalami, to duże rozczarowanie. W Pucharze Świata, jak dotąd, wygrała ona jedne zawody – slalom gigant w Ofterschwang w sezonie 2017/2018.

Podobne nieszczęście spotkało także austriacką narciarkę – Christinę Ager. Przygotowywała się ona do swoich pierwszych startów w sezonie 2019/2020, trenując w Copper Mountain w USA. Niestety po jednym ze skoków Ager wylądowała na tyle niefortunnie, że doznała poważnych obrażeń kolana. Diagnoza lekarska to zerwanie więzadła krzyżowego i uszkodzenie łąkotki. Austriaczka również próbowała wrócić do rywalizacji po kontuzji więzadła krzyżowego, której nabawiła się w marcu podczas mistrzostw Austrii.

Z jazdy na nartach jest wyłączona jak na razie Włoszka Roberta Melesi. W Solden Melesi zdobyła swoje pierwsze punkty Pucharu Świata, ale jej radość z dobrego początku sezonu została nieco zakłócona przez upadek na treningu w Copper Mountain, którego efektem było zwichnięcie kolana. Melesi powróciła już do Włoch, gdzie ma przejść dokładniejsze badania, po których okaże się jak długa będzie jej przerwa w startach.

Źródło: fisi.org, tirol.orf.at, espn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.