Kolejne kontuzje w Copper Mountain: Elena Fanchini i Sabrina Maier ze złamaniami

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Z Copper Mountain, gdzie w ostatnim czasie trenuje wiele alpejczyków, w dużej części specjalistów konkurencji szybkościowych, co chwilę dochodzą niepokojące wieści związanych z kontuzjami. Pechowo swój udział w zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych zakończyły także Włoszka Elena Fanchini oraz Austriaczka Sabrina Maier.


Elena Fanchini sporą część poprzedniego sezonu straciła z powodu terapii przeciwnowotworowej, której musiała się poddać. Włoszka wróciła już do zdrowia i wznowiła treningi z kadrą, ale przerwała je bolesna kontuzja, której doznała we wtorek w Copper Mountain. Podczas jazdy na trasie supergigantowej Fanchini popełniła mały błąd, który skutkował upadkiem. Niestety konsekwencje tegoż upadki były dość poważne. 33-letnia Włoska złamała kość strzałkową, palec, a także uszkodziła kolano lewej nogi. Szczegóły na temat dalszych kroków, leczenia oraz rehabilitacji zostaną ustalone po przeprowadzeniu badania przez komisję lekarską FISI po powrocie Fanchini do Włoch.

Również w Copper Mountain poważnie poturbowała Austriaczka Sabrina Maier. Podobnie jak Fanchini, sezon 2017/2018 musiała spisać na straty, nawet dużo wcześniej niż Włoszka. Już w okresie przygotowawczym w Chile Maier zerwała więzadło krzyżowe i uszkodziła łąkotkę w lewym kolanie, co zmusiło ją do długiej przerwy. Maier upadła podczas treningu zjazdu już w strefie mety, co spowodowało u niej złamanie kości strzałkowej i piszczelowej. Austriaczka, która w sezonie 2016/2017 zwyciężyła w klasyfikacji zjazdu w Pucharze Europy, przeszła już operację w szpitalu w Vail.
Lista kontuzjowanych niedawno zawodników, którzy już nie wystąpią w sezonie 2018/2019 jest niestety jeszcze dłuższa. Kontuzje kolana wykluczają ze startów m.in. Chorwatkę Idę Štimac i Kanadyjczyka Brodericka Thompsona.

Źródło: fisi.org, skysportaustria.at, novilist.hr, fantaski.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.