Kolejne kłopoty fińskiego skandalisty. Harri Olli oskarżony o znęcanie się nad byłą żoną

ROCKYJAY, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po raz kolejny w negatywny sposób kibicom skoków narciarskich postanowił o sobie przypomnieć Harri Olli. Jeden z największych talentów fińskich skoków narciarskich stanie przed sądem. Były sportowiec oskarżony jest o napaść z użyciem siły. Według fińskich mediów Olli miał zaatakować swoją żonę oraz osobę, która stanęła w obronie kobiety. 

ROCKYJAY, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Harri Olli po raz kolejny ma problemy z prawem. Wicemistrz świata z 2007 r. z Sapporo w styczniu 2022 r. miał napaść na swoją byłą żonę oraz dopuścić się przemocy fizycznej wobec osoby, która stanęła w obronie kobiety. Według fińskich mediów ofiara trafiła do szpitala. W maju tego roku były skoczek narciarski miał usłyszeć zarzuty. Pierwsza rozprawa ma się odbyć w listopadzie.

Skandalista

Harri Olli znany jest ze swojego niezbyt zdrowego stylu życia oraz problemów z prawem. Niektórzy nazywali go nawet “nowym Nykanenem” W 2008 r. młodego wtedy Fina przyłapano na jeździe ponad 140 km/h przy ograniczeniu do 80 km/h. W 2012 r. były skoczek został skazany w zawieszeniu na 30 dni aresztu za atak na kobietę. Jakby tego było mało, w 2013 r. ponownie Olli kierował pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie fiński skandalista zasłynął także wypowiedziami o tym dlaczego popiera Władimira Putina.

Co by nie mówić o Harrim Ollim, to był on niewątpliwie wielkim talentem skoków narciarskich. Ma on na koncie złoty oraz brązowy drużynowy medal mistrzostw świata juniorów. Jednak największym sukcesem Fina było wicemistrzostwo świata podczas czempionatu w Sapporo na skoczni dużej w 2007 r. Oprócz tego Harri Olli dwukrotnie zdobywał wraz z drużyną medal mistrzostw świata w lotach narciarskich. Srebrny w 2008 r. w Oberstdorfie, oraz brązowy w 2010 r. w Planicy. Ponadto fiński talent 7 razy stał na podium Pucharu Świata w tym aż trzy razy na najwyższym stopniu podium.

Źródło: hs.fi