Kolejna z czołowych ekip podała skład na igrzyska w Pekinie

Po reprezentacji Polski, kolejna z czołowych ekip ogłosiła skład na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Olimpijską piątkę ogłosili właśnie Słoweńcy, którzy w Zakopanem nie dali szans rywalom w konkursie drużynowym. W kadrze słowiańsko-alpejskiego kraju zabrakło niespodzianek.

Znamy słoweńską piątkę na igrzyska

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem zakończyły okres kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Pierwszą czołową nacją, która ogłosiła skład byli Polacy. Karty odkryli też Słoweńcy – trener Robert Hrgota zdecydował, że olimpijskie nominacje dostaną Anze Lanisek, Lovro Kos, Timi Zajc oraz bracia Cene i Peter Prevcowie.

Wielkie nadzieje

Słoweńcy bardzo dobrze spisują się w sezonie olimpijskim 2021/22. Najwyżej sklasyfikowanym skoczkiem z tego kraju w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest szósty Anze Lanisek, który wczorajsze zmagania na Wielkiej Krokwi zakończył na najniższym stopniu podium. Lokaty w drugiej dziesiątce zajmują również Cene Prevc (12), Timi Zajc (13) oraz Lovro Kos (15). Dodajmy, że podczas sobotnich zmagań drużynowych reprezentacja Słowenii okazała się najlepsza, wygrywając z przewagą 67 pkt nad drugą reprezentacją Niemiec.

Igrzyska za pasem

Przypomnijmy, że w ramach igrzysk olimpijskich w Pekinie zawodnicy powalczą o medale w czterech konkurencjach. 6 lutego wyłonieni zostaną medaliści rywalizacji na obiekcie normalnym (HS 106), gdzie dzień później odbędzie się konkurs mieszany. Następnie główną areną zmagań stanie się skocznia duża (HS 140), gdzie przeprowadzone zostaną zawody indywidualne (12 lutego) oraz drużynowe (14 lutego).

źródło: siol.net