Kolejna utytułowana biathlonistka zakończy karierę?

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Dorothea Wierer jako pierwsza biathlonistka od osiemnastu lat obroniła tytuł najlepszej zawodniczki sezonu. Włoszka zastanawia się jednak, czy będzie kontynuowała swoją karierę.

Minione miesiące były dla Wierer niezwykle udane i pełne emocji. W trakcie mistrzostw świata w Anterselvie, przed własną publicznością, zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale. Po czempionacie do końca walczyła o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed ostatnim biegiem pościgowym właściwie nie wierzyła już, że uda jej się sięgnąć po kolejną Kryształową Kulę. – Traciłam minutę i dwadzieścia sekund. Właściwie nie wierzyłam, że uda mi się jeszcze wygrać Puchar Świata. Ostatecznie się udało, to szaleństwo – zaznaczyła.

ZOBACZ, JAK OCENILIŚMY POLSKICH BIATHLONISTÓW I KOMBINATORÓW ZA SEZON 2019/2020

Kibice biathlonu zastanawiają się jednak, czy piękna Włoszka będzie nadal startowała. Jakiś czas temu wypowiadała się, że swoją karierę będzie kontynuowała do MŚ w Anterselvie. Sama zainteresowana nie poinformowała jeszcze, jaka będzie jej decyzja. – Dzisiaj jeszcze nie wiem. Decyzję podejmę wiosną – przyznała Wierer. – Kiedy wszystko działa dobrze, nie brakuje mi motywacji i zdrowie dopisuje, to nie chce się kończyć kariery – dodawała. Przypomnijmy, że po sezonie 2019/2020 kariery zakończyli Martin Fourcade i Kaisa Makarainen. Włoskie media nieoficjalnie informują, ze Dorothea może startować do igrzysk w 2022 roku.

Źródło: ski-nordique.net

Mateusz Król
Obserwuj