Kolejna rewolucja w skokach? Dodatkowe kontrole sprzętu!

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Na wiosennym posiedzeniu dotyczącym skoków narciarskich w Zurychu, zostały ogłoszone tymczasowe kalendarze konkursów LGP mężczyzn i kobiet 2015, PK 2015 i PŚ 2015/16. Od nowego sezonu będziemy również świadkami zmian dotyczących kontroli sprzętu zawodników.

Zimowy kalendarz dotyczący PK mężczyzn zostanie opublikowany w kalendarzu konferencji FIS (1 – 6 czerwca) w Warnie. Również kalendarze, które zostały już ogłoszone w Zurychu, muszą zostać potwierdzone na konferencji w Warnie, a do tego czasu wszystkie kalendarze nie są jeszcze oficjalne.

O kalendarzu PŚ 2015/16 pisaliśmy już wcześniej Znamy prawdopodobne kalendarze PŚ i LGP!

Od nowego sezonu będziemy świadkami zmiany (rozszerzenia) kontroli sprzętu w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn. Oprócz systemu stosowanego w przeszłości, który polegał na sprawdzeniu sprzętu sportowca po oddaniu skoku, dojdzie również jego kontrola przed skokiem. Tuż przed każdym skokiem każdemu zawodnikowi zostanie zmierzona długość kroku w kombinezonie. Nie wolno dokonywać żadnych zmian w kombinezonie przed rozpoczęciem pomiaru i tuż po nim. Ta dodatkowa kontrola zostanie przeprowadzona przez specjalnie wyszkolone osoby. Pomiary każdego sportowca będą gromadzone i archiwizowane podczas letnich konkursów PK i LGP.

Nowy system pomiarowy wejdzie w życie wraz z rozpoczęciem sezonu i pierwszego konkursu, który zaplanowany został na 4 lipca 2015 roku (PK w Kranj- Słowenia). Dodatkowe pomiary przeanalizowane zostaną pod koniec lata i wtedy zostanie również podjęta decyzja o wprowadzeniu dodatkowych kontroli podczas konkursów zimowych.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.