Kolejna ofiara Copper Mountain: Johanna Schnarf z poważną kontuzją

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Niestety na wypadku francuskiego alpejczyka Brice’a Rogera nie skończyła się lista poszkodowanych na narciarskich trasach w amerykańskim Copper Mountain. Kolejnym sportowcem, który opuścił ten ośrodek narciarski z poważną kontuzją, jest Włoszka Johanna Schnarf, która w tym sezonie nie wystartuje. 

Włoska specjalistka konkurencji szybkościowych narciarstwa alpejskiego upadła podczas treningu giganta w Copper Mountain i doznała złamania z przemieszczeniem kości piszczelowej i strzałkowej w lewej nodze. Schnarf przeszła już ubiegłej nocy operację w szpitalu w Vail, gdzie pozostanie jeszcze kilka dni zanim powróci do Włoch. Po powrocie zostanie poddana kontroli pooperacyjnej, którą przeprowadzi komisja lekarsja Włoskiej Federacji Sportów Zimowych (FISI). W poprzednim sezonie Johanna Schnarf jeden raz stanęła na podium PŚ, zajmując drugie miejsce w supergigancie w Cortinie d’Ampezzo.


Niestety sezon dla 35-letniej Schnarf już się skończył, a włoska kadra po kontuzjach Sofii Goggii i Vereny Gasslitter została uszczuplona o kolejną zawodniczkę, ale dobrą wiadomością jest powrót do treningów Laury Pirovano.

Źródło: fisi.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.