Kolejna kontuzja w szwajcarskiej kadrze, Simone Wild nie pojedzie w Sölden

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Szkody jakie powstały ostatnio w reprezentacji Szwajcarii w narciarstwie alpejskim są nie do pozazdroszczenia. W Sölden Szwajcarzy będą musieli radzić sobie bez Lary Gut, dla której na powrót do wyścigów jest jeszcze za wcześnie. Niedawno na kilka tygodni kontuzja wyeliminowała Michelle Gisin, wczoraj więzadła krzyżowe uszkodził Carlo Janka, a dziś do grona kontuzjowanych dołączyła Simone Wild. 

Reprezentacja Szwajcarii trenuje przed PŚ w Sölden w ośrodku Diavolezza. To właśnie tam upadek na treningu zaliczyła 23-letnia Simone Wild, która miała być główną bronią Szwajcarów w sobotnim gigancie kobiet. Teraz największa presja będzie musiała przejść na inną zawodniczkę (najpewniej na młodą Melanie Meillard), gdyż Wild w Sölden nie wystąpi. Simone Wild doznała złamania kości piszczelowej i na kilka tygodni będzie musiała pożegnać się z nartami. Złamanie na szczęście nie wymaga operacji. W przyszłym tygodniu Wild ma przejść szczegółowe badania w klinice w Zurychu, celem ustalenia odpowiedniego sposobu leczenia. Być może również wtedy będzie można z większą dokładnością określić jak długo potrwa przerwa 23-letniej Szwajcarki.

W sezonie 2016/2017 Wild zajęła w klasyfikacji giganta w PŚ 16. miejsce. Dwukrotnie kończyła zawody w czołowej dziesiątce, najwyżej – w Sestriere – na 7. pozycji.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: rts.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.