Kolejna kontuzja utytułowanej norweskiej biegaczki

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Zwyciężczyni Pucharu Świata w sezonie 2018/2019, Ingvild Flugstad Oestberg, musiała przerwać przygotowania do następnej odsłony rywalizacji pucharowej. Norweżka po raz kolejny doznała złamania zmęczeniowego w stopie. Nie wiadomo, jak długo potrwa jej rekonwalescencja.

Ingvild Flugstad Oestberg kolejny już raz musi uzbroić się w cierpliwość i ze spokojem podejść do sytuacji, z jaką przyszło jej się mierzyć. 29-letnia biegaczka narciarska ponownie boryka się bowiem z kontuzją stopy. W ostatnim czasie – jak poinformował Norweski Związek Narciarski w komunikacie prasowym – Norweżka doznała nowego złamania zmęczeniowego w stopie. Lekarze nie podają, jak długa przerwa czeka utytułowaną zawodniczkę, aczkolwiek uważa się, że absencja ta nie będzie należała do najkrótszych.

– Oczywiście jest to bardzo trudne. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przez to przejść – powiedziała Oestberg, cytowana przez aftenposten.no. Norweżka podała także, co było przyczyną jej kontuzji. – W pewnym momencie równowaga między ćwiczeniami, odpoczynkiem i odżywianiem nie była optymalna – przyznała zawodniczka. W tożsamy sposób złamanie biegaczki tłumaczyli także norwescy lekarze, według których doszło do zaburzenia równowagi między treningami a odpoczynkiem.

Podobnej kontuzji trzykrotna medalistka olimpijska doznała także w marcu bieżącego roku. Wówczas doszło do przeciążeniowego złamania kości piętowej, które na kilka tygodni pozbawiło Norweżkę możliwości treningu.

Źródło: aftenposten.no