Kolejna gwiazda nieobecna w Lillehammer

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Przed sezonem mówiło się, że Stina Nilsson może być jedną z najgroźniejszych rywalek Norweżek w walce o Kryształową Kulę. W ubiegły weekend, w Ruka Triple, nie zaprezentowała się jednak najlepiej. 11. miejsce to wyniki poniżej oczekiwań 26-latki. Zawodniczka ogłosiła wczoraj, że w celu odnalezienia formy odpuści kolejny start.

Stina Nilsson powróci prawdopodobnie w Davos, jednak jak podaje portal ski-nordique.net, jej celem nadrzędnym na pierwszą część sezonu jest Tour de Ski. Szwedka jeszcze nigdy nie osiągnęła w nim dobrego rezultatu. Team Trzech Koron jest również osłabiony brakiem Ebby Andersson, która cierpi na kontuzję kolana.

W męskiej i żeńskiej kadrze Szwecji powołanej na zawody w Lillehammer nie zabraknie ciekawych nazwisk. Trener teamu panów, Magnus Ingesson, postawił między innymi na weterana narciarskich tras, Daniela Rickardssona. Oprócz niego w kadrze znaleźli się Jens Burman, Filip Danielsson, Calle Halfvarsson, Björn Sandström i Axel Ekström. Powołane panie to typowana na zajmowanie regularnych miejsc na podium, młoda Frida Karlsson, oraz Charlotte Kalla, Elina Roennlund, Moa Lundgren, Evelina Settlin i Jonna Sundling.

źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.