Kolejna biegaczka wybiera treningi z rosyjską ekipą

Rosyjskie metody treningowe znajdują uznanie u coraz większej grupy zawodników i zawodniczek. Kolejną znaną postacią ze świata biegów narciarskich, która postanowiła trenować wraz z Rosjankami jest Austriaczka Theresa Stadlober.

Austriaczka dołączy do Włochów Federico Pellegrino i Francesco de Fabianiego, którzy również postanowili trenować w austriackim Ramsau z ekipą rosyjską. Theresa Stadlober w swojej drużynie właściwie nie ma konkurencji, więc trenowanie z dużo silniejszą ekipą może pomóc jej w przygotowaniu formy na zimę. Sami Rosjanie bardzo przychylnie podchodzą do trenowania z zawodnikami z innych krajów.

– Bardzo podobała mi się technika Pellegrino. Patrząc na jego jazdę zatrzymałam się i tylko na niego patrzałam, bo jego jazda jest jak osobna forma sztuki – powiedziała rosyjskim mediom członkini kadry biegaczek Julia Stupak. – To było bardzo piękne. Sposób przyspieszania, ta prędkość, ta technika. Poza tym widać, iż dobrze uformowany sportowiec to człowiek pozytywny i trenowanie z nimi to czysta przyjemność – rozpływała się z zachwytu Rosjanka.

Podobnie pozytywnie Julia podchodzi do tego, iż najlepsza z Austriaczek na swoim terenie będzie trenowała z jej ekipą. – Bardzo się cieszę, bo lubię trenować z obcokrajowcami, a Theresa raz, że jest dobrą narciarką, a dwa bardzo dobrze wyszkoloną. To będzie wspaniałe doświadczenie – zakończyła wypowiedź Stupak.

źródło: sports.ru