Kolejna biathlonistka w “Team 100”

fot. M. Król

fot. Mateusz Król

Kamila Żuk nie jest już jedyną biathlonistką w projekcie “Team 100”. Do zaszczytnego grona perspektywicznych polskich sportowców dołączyła bowiem Joanna Jakieła.

Joanna Jakieła w marcu skończyła 20 lat. To brązowa medalista Mistrzostw Europy Juniorów w sztafecie mieszanej z 2018 roku. W 2017 roku była piąta juniorką świata w sprincie rozgrywanym w Osrblie. W tym sezonie przygotowawczym została włączona do narodowej kadry seniorek w biathlonie.

Projekt “Team 100” powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki we współpracy z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Polega na wspieraniu młodych sportowców przygotowujących się przede wszystkim do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Każdy z beneficjentów otrzymuje rocznie 40 tysięcy złotych i może samodzielnie decydować o wykorzystaniu tych środków. Operatorem programu jest Instytut Sportu – Państwowy Instytutu Badawczy. Aktualnie program zrzesza 200 zawodników sportów olimpijskich i paraolimpijskich.

– team100 jest programem przeznaczonym dla utalentowanych zawodników, którzy staną się naszą sportową elitą w perspektywie najbliższych lat. Program skonstruowany jest tak, aby wspierał sportowca w obszarze procesu szkolenia oraz współzawodnictwa. Ponadto ma także uczyć odpowiedzialności i radzenia sobie w sytuacjach pozasportowych. Chcemy sprawdzić skuteczność modelu, który eliminuje zbędnych pośredników w dystrybucji środków sponsorskich i nauczyć młodych zawodników efektywnego inwestowania we własną karierę. Pieniądze trafią do nich bez pośrednictwa związków dzięki PFN i Spółkom Skarbu Państwa. Te pomogą zdolnej młodzieży w ramach Kodeksu Dobrych Praktyk Sponsoringowych – mówił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Źródło: PZBiath

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.