Kolejna austriacka alpejka zakończyła karierę

fot. Andrea Miola ©

Na liczbie 205 zatrzymał się licznik występów Ramony Siebenhofer w alpejskim Pucharze Świata. Austriacka specjalistka od szybkości, a także bardzo dobra gigancistka postanowiła zakończyć wyczynowe uprawianie narciarstwa i poświęcić się innym zadaniom. 

fot. Andrea Miola ©

Siebenhofer jak Schmidhofer

Po tym jak karierę zakończyła była austriacka mistrzyni świata w supergigancie – Nicole Schmidhofer – pojawiły się pogłoski, że jej śladem może pójść jej dobra koleżanka z kadry. Ostatecznie plotki okazały się być prawdą, bo również Ramona Siebenhofer zdecydowała się zakończyć przygodę z alpejskim Pucharzem Świata po sezonie 2022/2023. 

Szczęśliwa Cortina

W całej swojej karierze Siebenhofer ponad 200 razy wystąpiła w Pucharze Świata i 7 razy stanęła na podium. Jej najlepszym momentem były zawody w Cortinie d’Ampezzo w 2019 roku. Wygrała wówczas dwukrotnie zjazd. Pomimo licznych startów w mistrzostwach świata i Igrzyskach Olimpijskich nie udało jej się zdobyć medalu, natomiast dwukrotnie zajęła ona czwarte miejsce na mistrzostwach świata w kombinacji alpejskiej.

Zmiany w Kadrze Narodowej

Ogłoszenie decyzji Ramony Siebenhofer zbiegło się w czasie z ujawnieniem przez Austriacki Związek Narciarski składów kadr na sezon 2023/2024. Awans z kadry A do Kadry Narodowej zaliczyła Franziska Gritsch, natomiast w odwrotnym kierunku udała się Katharina Liensberger po rozczarowującym sezonie. 

Źródło: instagram.com/ski_austria_alpin_damen