Koldovska i Pazout mistrzami Czech w kombinacji norweskiej

zdj. Tomáš Houska

zdj. Tomáš Houska

W sobotnich mistrzostwach Czech w kombinacji norweskiej rozgrywanych w Lomnicach nad Popelkou i Jilemnicach tytuły zdobyli Ondrej Pazout i Tereza Koldovska. W zawodach nie wystartowali z powodu choroby należący do czeskiej czołówki Jan Vytrval i David Zemek.

Pazout był najlepszy na skoczni (72,5 m) i miał 30 sekund przewagi przed biegiem nad drugim Tomasem Portykiem (70,5 m) – i mimo, iż ta przewaga wydawała się faworyzować Portyka padający deszcz sprawił, iż okazała się wystarczająca dla Pazouta do zwycięstwa (na mecie jednak skurczyła się do 18,4 sek.). Brąz powędrował do Lukasa Danka (+53,4 sek.). Następne miejsca zajęli zawodnicy, którzy osobno rywalizowali o mistrzostwo juniorów – czwarte miejsce i tytuł mistrza Czech Juniorów zajął Jan Simek, piąte drugi junior – Lukas Kohlberger. Szósty był najlepszy wśród nastolatków (trzecia kategoria wiekowa) – Jiri Kovalinka, zaś siódme – trzeci junior – Matej Cejchan.

– Jestem zadowolony ze swojego startu. Skok był udany, bieg nie był łatwy – było mokro i ślisko. Od początku biegłem swoim tempem: z początku wolnym, potem stopniowo przyspieszałem. Ponadto wiedziałem jak daleko ode mnie jest Tomas Portyk. To mój pierwszy tytuł, który razem z niezłymi startami w Letnim Grand Prix daje mi pozytywne nastawienie do sezonu zimowego – tak skomentował sukces Pazout.

Wśród pań na skoczni najlepsza była Veronika Jencova (65,5 m), ale biegu nie ukończyła. Tytuł powędrował do drugiej nas skoczni (56 m) i zdecydowanie najlepszej w biegu Koldovskiej. Srebro zdobyła Lucie Svobodova (+33,7 sek.), zaś brąz Joanna Hradilova.

Pełne wyniki

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.