Kokslien i Skatvedt z letnim mistrzostwem Norwegii w kombinacji

fot.dagbladet.no

mikko-kokslien
dagbladet.no

Mikko Kokslien i Karoline Bjerke Skatvedt zostali letnimi mistrzami Norwegii w kombinacji norweskiej. Supersprint, który był dodatkową konkurencją czempionatu wygrał Havard Klementsen, problemy ze zdrowie ponownie ma Jarl Magnus Riiber.

Zanim odbyły się główne zawody mistrzostw Norwegii rozegrany został supersprint. Najlepszy był Havard Klementsen, który w finale pokonał innego doświadczonego kombinatora Magnusa Moana. Z powodu kontuzji w półfinale wycofać się musiał Jarl Magnus Riiber któremu odnowiła się kontuzja. Zwycięzca Letniego Grand Prix został odwieziony do szpitala w Lillehammer i nie mógł już powrócić na mistrzostwa kraju.

Dzień po supersprincie odbyły się najważniejsze zmagania tego weekendu. W zawodach mężczyzn po konkursie skoków prowadził brat Jarla Magnusa Riibera – Harald. Zwycięzca zmagań na skoczni zdobył 147,9 pkt. W biegu Riiber nie miał szans z bardziej doświadczonymi rywalami. Pierwsze skrzypce grał dziesiąty po skoku Mikko Kokslien, który razem z Magnusem Moanem, Espenem Andersenem i Joergenem Graabakiem szybko odrobił stratę do Riibera. Chwilę później z czwórki liderów odpadł Moan, a rywalizacja skończyła się sprinterskim finiszem na którym Kokslien wyprzedził Graabaka i Andersena.

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna była Karoline Bjerke Skatvedt, który już po skoku miała ponad 2 minuty przewagi nad rywalkami. Mimo, że w biegu Thea Olhaugen odrobiła 30 sekund do zwyciężczyni to i tak Skatvedt zdobyła tytuł mistrzyni Norwegii. Trzecia była Mille Moen Flatla.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.