Kofler wraca do trzyosobowej kadry narodowej Austrii

Austriacy powołali w tym sezonie przygotowawczym trzyosobową kadrę narodową skoczków narciarskich. Poza dwukrotnym mistrze świata Stefanem Kraftem, znaleźli się w niej Manuel Fettner i Andreas Kofler.

Andreas Kofler, który opuścił ubiegły sezon z powodu problemów autoimmunologicznych, powraca do narodowej kadry Austrii. Nie wiadomo na razie, czy Kofler wrócił do zdrowia. Poza nim w podstawowej grupie znaleźli się jeszcze Stefan Krafi i Manuel Fettner. Michael Hayboeck, po słabszym sezonie, znalazł miejsce w kadrze A. Obok niego widnieją tam nazwiska: Clemensa Aignera, Floriana Altenburgera, Philippa Aschenwalda, Michaela Hayboecka, Daniela Hubera, Manuela Poppingera oraz Gregora Schlierenzauera. W kadrze B znaleźli się: Jan Hoerl, Stefan Huber, Clemens Leitner, Maximilian Lienher, Markus Rupitsch, Mika Schwann i Ulrich Wohlgenannt.

Jak informowaliśmy już w kwietniu, nowym trenerem Austriaków został Andreas Felder. Były skoczek wcześniej prowadził kadrę kobiet. Teraz zastąpi go Harald Rodlauer. Pod jego opieką w kadrze narodowej znalazły się Chiara Hoelz i Daniela Iraschko-Stolz. W kadrze A są natomiast Lisa Eder oraz Jacqueline Seifriedsberger.

Pełne kadry kobiet i mężczyzn znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Oesv.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.