Kłopoty najlepszego biegacza narciarskiego minionego sezonu

fot. M. Rudzińska

Rosyjskie media donoszą o kłopotach zdrowotnych Aleksandra Bolszunowa. Najlepszy biegacz narciarski minionej zimy podczas obozu nabawił się kontuzji. Przez to nie mógł w pełni wykonać założonego planu.

fot. M. Rudzińska

Rosjanie mają za sobą pierwsze zgrupowanie przygotowujące do sezonu olimpijskiego w biegach narciarskich. – 3 czerwca zakończyło się pierwsze zgrupowanie grupy, po którym wszyscy wrócili do domu – powiedział główny trener kadry narodowej Jurij Borodawko. – Zgrupowanie przebiegło ogólnie dobrze, warunki treningowe odpowiadały wymaganiom. Było dość chłodno, ale wszystko się udało. Warunki pogodowe nie przeszkadzały w szkoleniu, a każdy wykonał postawione mu zadania. Następny obóz odbędzie się w estońskiej miejscowości Otepää od 10 do 25 czerwca, trzeci – w lipcu w górach we Włoszech – dodaje trener.

Kłopoty dotknęły jednak jedno z członków obozu. Lider rosyjskiej drużyny Aleksander Bolszunow nie mógł z powodu kontuzji w pełni przepracować pierwszego zgrupowania, które odbyło się na Krymie.  – Aleksander Bolszunow doznał lekkiej kontuzji na obozie treningowym, co nie pozwoliło mu w pełni wykonać wszystkich zaplanowanych prac. Teraz jego stan jest dobry, trenuje – dodał Brodawko.

We wspólnych treningach na Krymie udział wzięli także: Natalia Nieprajewa, Denis Spicow, Aleksander Terentiew, Aleksiej Czerwotkin, Anastazja Kuleszowa, Anna Gruchwina, Jana Kirpiczenko i Maria Istomina.

Źródło: Skisport.ru

Mateusz Król
Obserwuj