Klingenthal szykuję się na inauguracje Pucharu Świata!

540410_682459845186544_4488143604430396282_n
fot. Facebook/Weltcup Klingenthal

22 listopada 2014 r. to data szczególna dla wszystkich kibiców sportów zimowych. Tego dnia bowiem zostanie zainaugurowany sezon 2014/2015 w skokach narciarskich! Na miejsce pierwszego konkursu po raz drugi został wybrany niemiecki Klingenthal. Miniona zima nie pozwoliła organizatorom Pucharu Świata zmagazynować potrzebnej ilości śniegu na tegoroczną inauguracje. Komitet organizacyjny postanowił nie czekać na opady śniegu tylko postanowił zabezpieczyć się na przypadek jego braku. I tak właśnie do produkcji śniegu została zatrudniona firma Snow – Tek z Finlandii, która tym samym zajmowała się podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi.

Jak zapewnia Alexander Ziron – szef komitetu organizacyjnego , produkcja śniegu nie jest zależna od warunków atmosferycznych (firma Snow – Tek gwarantuje wyprodukowanie śniegu nawet w 30°C!) – Zwróciliśmy uwagę na technologię, która była stosowana już w Sochi podczas igrzysk olimpijskich, i postanowiliśmy ją wykorzystać, ponieważ byliśmy w stu procentach przekonani o jakości tego śniegu. Ponadto ta technika nie jest zależna od warunków pogodowych, a to ważne z ekologicznego i energetycznego punktu widzenia. Dodaje również, że dzięki takiemu rozwiązaniu, inauguracja Pucharu Świata w skokach nie jest zagrożona – Mamy gwarancję, że dobrze przygotujemy skocznię na otwarcie sezonu i jednocześnie możemy wszystko dokładnie zaplanować.

Do przeprowadzenia konkursów Pucharu Świata w Klingenthal potrzeba ok. trzech tysięcy metrów sześciennych śniegu. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku śnieg będzie koloru białego, a nie tak jak w zeszłym koloru kawy z mlekiem.

Źródło: skispringen.com, fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.