Klimow mistrzem Rosji na dużej skoczni

14:24, 11.01.2017 Mateusz Król

Evgeniy Klimov23-letni Jewgienij Klimow został nowym mistrzem Rosji na dużej skoczni. Zawody o krajowy tytuł odbywały się w Czajkowskim.

Jewgienij Klimow wywalczył na dużej skoczni w Czajkowskim tytuł mistrza Rosji. Siedemnasty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata już w pierwszej serii odskoczył rywalom po uzyskaniu 139,5 metra. W drugiej serii mógł już tylko potwierdzić klasę, ale Klimow nie spoczął na laurach. Rosjanin skoczył aż 147,5 metra i poprawił o 1,5 metra rekord Śnieżynki. Drugie miejsce wywalczył niespodziewanie Maksim Siergiejew po skokach na odległości 132,5 i 140 m. Młody skoczek wyprzedził trzeciego Denisa Korniłowa aż o 16,8 pkt. Doświadczony Rosjanin uzyskał w swoich próbach 127 i 137 m. Tuż za podium znalazł się Dmitrij Wasiljew.

Źródło: Skijumping.pl