Klemens Murańka pracuje nad stabilnością formy

fot. Franciszek Damboń – Sportsinwinter.pl

Nasz blisko 23-letni skoczek z Zakopanego Klemens Murańka w sobotę wywalczył trzecie miejsce w konkursie Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku. Nasz zawodnik był umiarkowanie zadowolony ze swoich prób oraz mówił nam o swojej aktualnej dyspozycji sportowej i najbliższych planach startowych.

– Po urlopie bardziej treningowo podchodziłem do tego konkursu. Nie trenowaliśmy na skoczni tylko, ćwiczyliśmy na siłowo. Odczułem brak czucia skoczni w Szczyrku. Pierwszy mój skok (106 m) był dobry, a drugi (99 m) spóźniony – ocenił swój występ w konkursie Klemens Murańka.

Zawodnik narzekał na brak w polskich, lokalnych konkursach skoków przeliczników za wiatr. Na Memoriale Olimpijczyków zawodnicy odczuwali problemy z wiatrem, który sprawiał, że w zawodach dochodziło do niewielkich przerw jednak Klemens Murańka, uważał, że na skoczni panowały dobre warunki atmosferyczne.

Swoją aktualną dyspozycję sportową zawodnik ocenił jako dobrą. – Na skoczni będę teraz pracował nad stabilnością moich skoków. Moja pozycja dojazdowa jest teraz dobra. Lot również jest w porządku pod warunkiem, że wykonam dobrą pracę na progu. Myślę, że do zimy ten cel uda się zrealizować.

Od poniedziałku skoczkowie będą brali udział w zgrupowaniu w Wiśle. W połowie sierpnia Klemensa Murańkę zobaczymy na Pucharze Kontynentalnym w Szczyrku, Wiśle oraz we Frenstadzie. Prawdopodobnie 23-letni zawodnik poleci do Hakuby na zawody Letniej Grand Prix.

Klemens Murańka po Memoriale Olimpijskim

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.