Klemens Murańka poza składem na PŚ. “Nie skupiam się na tym”

fot. M. Król

Wywalczył punkty Pucharu Świata w Zakopanem, ale to okazało się zbyt mało, aby zostać w składzie Polaków na Puchar Świata w Lahti. W siedmioosobowej ekipie zastąpi go Aleksander Zniszczoł. – Nie skupiam się na tym, że mogę wypaść z tego składu – mówił po niedzielnym konkursie Murańka.

fot. M. Król

Klemens Murańka w miniony weekend wrócił do zawodów Pucharu Świata po tygodniowej przerwie. W Zakopanem zajął 27. miejsce i wywalczył kolejne tej zimy punkty. Zadowolony był jednak głównie ze skoku w finałowej rundzie, kiedy zaliczył 131 metrów. – Nie pamiętam, kiedy ostatnio punktowałem w Zakopanem. Na pewno mogę być zadowolony z pierwszego skoku, bo był naprawdę dobry. W drugim popełniłem jednak pewien błąd, ale wyeliminował to w drugim i od razu lepsze metry był – ocenił Klemens.

26-latek mimo dobrego występu nie znalazł się w składzie na kolejne zawody w Pucharu Świata. W Lahti zastąpi go Aleksander Zniszczoł, który triumfował podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Pod Wielką Krokwią Murańka odniósł się do wysokiego poziomu sportowego w kadrze.

– Ciasno jest w naszym teamie i trzeba naprawdę dobrze się pokazywać, żeby skakać w drużynie – mówił. – Nie skupiam się na tym, że mogę wypaść z tego składu. Bardziej koncentruję się na tym, co mam robić. Bardzo dobrze, że zaplecze napiera – dodał.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj