Klemens Murańka powalczy o limit!

SAM_22661Po treningach na Wielkiej Krokwi Łukasz Kruczek ogłosił skład, który wybierze się na Puchar Świata w Sapporo. Poznaliśmy również nazwiska skoczków wytypowanych przez Macieja Maciusiaka na Puchar Kontynentalny. 

W Planicy wystąpią: Klemens Murańka, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus, Stanisław Biela oraz Andrzej Stękała. Na tej liście zaskakuje obecność Murańki, który był drugim najlepszym Polakiem podczas konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Trenerzy zdecydowali jednak, że “Klimek” pojedzie do Słowenii by wywalczyć kwotę startową dla naszego kraju, gdyż to on ma na to największą szansę. Dla Andrzeja Stękały będzie to debiut w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Lider klasyfikacji generalnej FIS Cupu na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.

Łukasz Kruczek oraz Maciej Maciusiak bardzo chwalili dyspozycję swoich skoczków podczas ostatniego treningu na Wielkiej Krokwi. Miejmy nadzieję, że zarówno kadra A jak i B w najbliższych konkursach wreszcie spisze się na miarę swoich możliwości.

 Źródło:  pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.