Klemens Murańka: Na zgrupowaniu bardzo dobrze skakałem

Za nami zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Polscy skoczkowie nie pokazali najlepszej formy, ale w niektórych przypadkach pojawiały się dobre symptomy. Tak było chociażby w przypadku Klemensa Murańki, którzy w piątek był osiemnasty, a w sobotę dziewiąty.

fot. W. Wnętkowska

Klemens Murańka z zawodów na skoczni im. Adama Małysza jest średnio zadowolony. – Oceniłbym ten weekend na sześć w skali od jeden do dziesięć – mówił zawodnik. – Wiem jednak, jakie błędy popełniam i nad czym mam pracować, a to jest już duży plus – dodawał Murańka. Skoczek ostatnio był na zgrupowaniu w Garmisch-Partenkirchen. Tam czuł się dobrze. – Na zgrupowaniu bardzo dobrze skakałem. Trzeba zatem na spokojnie ustabilizować tę dyspozycję – mówił.

Murańka zdradził też na jakich zasadach przebywają zgrupowania. Wiadomo bowiem, że szeroka kadra dzielona jest na podzespoły. Każdy z nich ma swojego trenera. – Na każdym obozie jesteśmy pod okiem innego trenera. Mieszamy się, ale wizja jest ta sama. Każdy trener znajdzie te same błędy – dodał Klemens.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj