Klemens Murańka: “Może z wiekiem człowiek mądrzeje”

fot. M. Król

Klemens Murańka po pięciu latach przerwy wrócił do składu i wystąpił w dzisiejszym konkursie drużynowym. Potwierdził swoją dobrą dyspozycję, poradził sobie z presją i oczekiwaniami.

fot. M. Król

Skoczek z Zakopanego w dzisiejszym konkursie lądował na 122 i 126 m. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że dobrze wykonał swoje zadanie. – Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Zadowolony, że te skoki dziś były równe. Trzy dobre skoki z serią próbną i to najbardziej cieszy. Udało się przenieść formę z treningów i przede wszystkim utrzymać dobrą jakość tych skoków – podsumował. Przyznał, że przed konkursem było trochę nerwów. – Wiadomo, nie jestem robotem, więc na pewno te emocje gdzieś tam we mnie były, ale potrafiłem to ogarnąć i skupić się tylko i wyłącznie na skokach – dodał.

Murańka przeszedł długą drogę, by powrócić na właściwe tory i po pięciu latach znów trafić do pierwszego składu drużyny. Przede wszystkim musiał dojrzeć psychicznie. – Może z wiekiem człowiek mądrzeje i potrzebuje na to czasu. Jeden uświadamia sobie to wcześniej, drugi później. Najważniejsze, że jestem tu gdzie jestem i że z małego dołka, udało mi się wskoczyć na wyższy level – zakończył.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl
Mateusz Król