Klemens Murańka: Moim głównym problemem jest pozycja dojazdowa

MurańkaKlemens Murańka zajął 26. miejsce w niedzielnym konkursie w Zakopanem, co było – oczywiście po zwycięskim Kamilu Stochu – najlepszym miejscem polskiego zawodnika. W pierwszym skoku skoku udało mu się odlecieć na 122 metry, a w drugim na 115,5 metra. Właśnie po tym drugim skoku udało nam się z nim porozmawiać.

Postawiony przed faktem dokonanym – nie widać formy polskich zawodników, na pytanie jak czuje się drużyna przy takim obrocie spraw, odpowiedział – Moje skoki nie są specjalnie dobre, ale jestem świeżo po treningach w Szczyrku i teraz powinno być już lepiej. – Jasno określił, że jego głównym problemem jest pozycja dojazdowa – Mam zbyt wysoko biodra, przez to nie mogłem odpowiednio się wybić na progu.

Murańka jest bardzo oddany roli trenera w zespole, dlatego też nie chce go wyręczać w ocenianiu skoków innych zawodników czy określaniu problemów kadry. Zapytaliśmy go, czy czuję potrzebę współpracy z psychologiem, by się przełamać. – Mieliśmy kiedyś takie spotkania z psychologiem, jednak ja wolę podchodzić do zawodów indywidualnie. Lepiej się czuję podchodząc do tego sam.

Skok w drugiej serii na zaledwie 155,5 metrów nie był specjalnie udany, ale nasz zawodnik się nie stresuje. Co więcej – doskonale zdaje sobie sprawę z popełnionych błędów. – Drugi skok popsułem, ale w jego trakcie czułem się dobrze, tak jak w pierwszym. Miałem pustkę w głowie, o niczym nie myślałem i nie odczuwałem żadnego stresu. To był zwykły błąd techniczny, źle wypadłem po odbiciu – tłumaczy Klemens.

Nie znając jeszcze zwycięzcy konkursu, zapytany o swoje przeczucia co do zwycięzcy, odparł – Życzę wygranej Kamilowi, ale kto stanie na najwyższym stopniu podium to dopiero się okaże.

Klemens Murańka nie był pewny co do swojego występu w kolejnych zawodach Pucharu Świata, jednak dzisiaj wiemy już, że po Zakopanem wraca do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym.

PEŁNY WYWIAD

FOTORELACJA Z KONKURSU

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.