Klemens Murańka: “Głównym celem są Mistrzostwa Świata”

SAM_1638-CopyPodczas Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, Klemens Murańka dwukrotnie stanął na drugim miejscu podium. Udało nam się zamienić z nim kilka słów po skończonych zawodach. 

Polak ocenił konkurs oraz warunki w jakich przyszło rywalizować zawodnikom. – Konkurs odbył się w niezbyt fajnych warunkach, ale mogę być zadowolony z tego jednego skoku. Nie był jakiś na Mistrzostwo Świata, ale był to dobry skok i mogę być z niego zadowolony – powiedział 20-letni skoczek. Klimek ze względu na brak wcześniejszych startów w Pucharze Kontynentalnym, startował w jednym z pierwszych numerów startowych, w efekcie czego woda w torach nie zdążyła się jeszcze nazbierać. Opowiedział nam jak z jego perspektywy wyglądały warunki panujące na skoczni. –  Na początku było okej, potem trochę się rozpadało, przede wszystkim warunki powietrzne były potem kiepskie dla reszty zawodników i to spowodowało ze oddawali tak krótkie skoki – wytłumaczył Klimek.

Zapytaliśmy młodego skoczka także o efekty zakończonych ostatnio treningów w Szczyrku. – W Szczyrku jesteśmy od wtorku, mieliśmy 5 treningów, udało się fajnie potrenować, dały mi one bardzo dużo, inaczej te skoki teraz wyglądają – mówił Polak.

Wielkimi krokami zbliżają się konkursy Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Klemens opowiedział nam o swoich celach na ten czas i nie tylko. – Mam cele, i to nie tylko tu u nas w Polsce, głównym celem są Mistrzostwa Świata w Falun, żeby załapać się do drużyny, móc w nich wystartować i osiągnąć dobry wynik. No i oczywiście u nas Wisła, Zakopane, forma jest już okej więc myślę, że będzie dobrze – tłumaczył. Na koniec jeszcze zapytaliśmy 20 latka czy skoki w Polsce przed własną publicznością mobilizują go czy wręcz przeciwnie wywołują tremę. – Jako zawodnik staram się nie zwracać uwagi co się dzieje wokół skoczni, staram się bardziej skupić na zadaniu jakie mam do wykonania. Wiadomo ze gdzieś tam kibice są i dopingują nas, ale podczas skoków nie zwracam na to uwagi – zakończył Murańka.

Źródło: informacja własna

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.