Klemens Murańka: Brakowało mi dobrego czucia na progu

dscn4790-kopiowanie
fot. Franciszek Damboń

Klemens Murańka zajął 6. miejsce na Mistrzostwach Polski w Zakopanem. Nasz zawodnik był umiarkowanie zadowolony z występu, jednak sam zawodnik zdaje sobie sprawę z tego, że stać go na więcej.

– Nie były to złe skoki, ale mogły być one lepsze. Troszkę brakowało mi dobrego czucia na progu. Za szybko kładłem się na narty. – ocenił swoje próby Klemens Murańka.

– Na ostatnich treningach w Zakopanem popracowałem nad pierwszym ruchem po wyjściu z progu i udało mi się w to w pewnym stopniu wytrenować. Dziś te skoki były zbyt bardzo agresywne – powiedział  Klemens Murańka.

Tory na Wielkiej Krokwi zostały zmodernizowane. Jak tę zmianę ocenia 22-letni zawodnik – skocznia jest w porządku. Wielka Krokiew jest teraz bardziej wymagająca. Na starszego typu rozbiegu przy błędach popełnionych na progu dało się coś odlecieć.

Skoczek przyznał, że na Turnieju Czterech Skoczni chciałbym po prostu tak skakać, jak na treningach w Zakopanem. Zawodnik wie o tym, że stać go na dobre skoki. Na koniec sportowiec zdradził nam, że podczas świąt udało mu się odpocząć.

Klemens Murańka po Mistrzostwach Polski w Zakopanem

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.