Klasyfikacja po Beitostoelen. Norwegowie na prowadzeniu, spadek Polaków

fot. M. Rudzińska

Weekendowe zmagania biegaczy narciarskich w Beitostoelen wprowadziły nieco zmian w klasyfikacji Pucharu Świata. Pod nieobecność Johannesa Hosflot Klaebo, na prowadzeniu wśród panów umocnił się Paal Golberg. W generalce koszulkę liderki zachowała Tiril Udnes Weng, mimo że w ten weekend ani razu nie stanęła na podium.

fot. M. Rudzińska

W Norwegii rozegrano zawody w trzech konkurencjach: sprincie stylem klasycznym, 10 km stylem klasycznym oraz sztafecie mieszanej. Biegi te przyniosły sporo niespodzianek, zawiedli liderzy, co wpłynęło na klasyfikacje generalną Pucharu Świata.

Topniejąca przewaga Tiril Udnes Weng

Liderka klasyfikacji generalnej w miniony weekend zajmowała miejsca 4. i 7., a w sztafecie mieszanej nie startowała. Nie wypadła jednak poza pierwszą dziesiątkę, co pozwoliło jej utrzymać prowadzenie. Na chwilę obecną jej przewaga nad drugą Fridą Karlsson wynosi 102 punkty. Trzecia jest Jessie Diggins, której strata do Norweżki wynosi 152 pkt. W klasyfikacji sprinterskiej także prowadzi Udnes Weng, zaś na dystansach prym wiedzie Karlsson. Najwyżej z Polek plasuje się Izabela Marcisz, której dorobek 71 punktów daje 62. miejsce. Tuż za nią jest Monika Skinder z 70. oczkami.

Klasyfikacja generalna kobiet

Pozostałe klasyfikacje kobiet: dystanse ; sprint

Dominacja Golberga

Najwyżej sklasyfikowanym wśród mężczyzn jest Paal Golberg. Dzięki 4. pozycji w piątkowym sprincie zdołał wyprzedzić rodaka Klaebo w klasyfikacji sprintów oraz zwiększyć nad nim przewagę w generalce  na 326 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Martin Loewstroem Nyenget.  Spadek o 6 pozycji względem poprzedniego tygodnia zaliczył Maciej Staręga, który nie przebrnął kwalifikacji w piątkowym sprincie. Polak zajmuje 45. miejsce z dorobkiem 112 punktów. Dominik Bury jest 80., a Kamil 93.

Klasyfikacja generalna mężczyzn

Pozostałe klasyfikacje mężczyzn: dystansesprint

Źródło: informacja własna