Klasyfikacja generalna PŚ w skokach narciarskich po konkursie w Oslo

fot. Melodie Everson / Sportsinwinter.pl

fot. Melodie Everson

Za nami emocjonujący weekend ze skokami narciarskimi w Oslo. Już jutro kolejne występy w związku z rozgrywanym turniejem Raw Air. Warto przeanalizować sytuację w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gdzie zdecydowanie prowadzi Kamil Stoch, mający sporą przewagę nad pozostałymi rywalami. 

Reprezentant Polski zgromadził do tej pory 1003 pkt. Końcówka sezonu należy zdecydowanie do skoczka z Zębu, który dominuje nad pozostałą resztą stawki. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie sprzyjały dziś trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu, ale okazja na rewanż już niebawem w Lillehammer. Na drugim miejscu plasuje się Richard Freitag. Niemiecki skoczek traci do naszego mistrza 135 pkt. Trzecia lokata należy do dzisiejszego zwycięzcy – Daniela Andre Tandego (823 pkt.).

Na miejscach od czwartego do szóstego sklasyfikowani zostali: Andreas Wellinger (784 pkt.), Johann Andre Forfang (600 pkt.) oraz powracający do dobrej dyspozycji Stefan Kraft (584 pkt.).

Największym rywalem Kamila Stocha w norweskim turnieju jest Robert Johansson, który w klasyfikacji generalnej ma 520 punktów. Tuż za nim znajduje się Markus Eisenbichler (480 pkt.) Na dzięwiątej pozycji są ex aequo Junshiro Kobayashi oraz Dawid Kubacki (470 pkt.).

Pozostałe lokaty biało-czerwonych to: 14. Piotra Żyły (337 pkt.), 15. Stefana Huli (334 pkt.), 21. Macieja Kota (234 pkt.), 37. Jakuba Wolnego (53 pkt.).

Już jutro oficjalne treningi (15:00) oraz kwalifikacje (17:30) w Lillehammer.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017/2018

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.