Klaebo odseparowuje się od drużyny i rezygnuje z PŚ

fot: M. Rudzińska

Johannes Klaebo po długiej przerwie wrócił w miniony weekend do ścigania się w Pucharze Świata. Norweg wygrał niedzielny sprint stylem klasycznym i zapowiedział, że znów się wycofuje. Do tego wszystkiego zamierza trenować indywidualnie.

fot: M. Rudzińska

Nie tylko Klaebo zamierza wycofać się z rywalizacji w zawodach Pucharu Świata. Teraz reprezentacja Norwegii zamierza udać się na treningi Sjusjøen. Różnica jest jednak w tym, że Johannes zamierza odseparować się od kolegów i trenować indywidualnie. Mistrz olimpijski zapowiedział, że będzie przygotowywał się do mistrzostw świata w Oberstdorfie w Skeikampen. Zamierza przebywać tylko w towarzystwie najbliższych. To wciąż z powody obaw przed zakażeniem koronawirusem.

Trener sprinterskiej grupy norweskiej reprezentacji wierzy jednak, że najszybszy biegacz narciarski świata pojawi się chociaż na jednej sesji treningowej. Skeikampen jest położone około 60 km od Sjusjøen, więc Klaego nie będzie miał daleko. – Spodziewam się, że pojawi się chociaż podczas tych najważniejszych treningów – przyznał Arild Monsen. Johannes na razie ma jednak inną wizję. A to, że jest w formie, udowodnił sobie w Falun. Wygrał tam bowiem sprint, a w biegu ze startu wspólnego na 15 km stylem klasycznym był drugi.

Źródło: fondoitalia.it

Mateusz Król
Obserwuj