Klaebo i Niepriajewa liderami Tour de Ski po zawodach w Lenzerheide

fot. Modica/NordicFocus

Johannes Hoesflot Klaebo i Natalia Niepriajewa znajdują się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej po dwóch etapach 14. edycji Tour de Ski i to właśnie ta dwójka pojawi się we włoskim Toblach w niebieskich koszulkach liderów cyklu. Przewaga Rosjanki jest minimalna, ale zapas czasowy Norwega wynosi już ponad pół minuty.

Weekendowe etapy Tour de Ski rozgrywane w Lenzerheide przyniosły sporo emocji i zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Po sobotnich biegach masowych na dystansach 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym na prowadzeniu znajdowali się Therese Johaug i Siergiej Ustiugow, ale po niedzielnych sprintach łyżwą sytuacja uległa zmianie. Norweżka, która była bezkonkurencyjna we wczorajszym biegu, dziś odpadła już w ćwierćfinale i straciła sporo cennych sekund. Potknięcie liderki Pucharu Świata wykorzystały Natalia Niepriajewa i Anamarija Lampić. Rosjanka, zajmując trzecie miejsce w sprincie, objęła prowadzenie w Tour de Ski, a Słowenka, która wygrała dzisiejsze zawody jest druga w generalce i traci do Niepriajewej… sekundę.

Na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej spadła Therese Johaug, która ma pięć sekund straty do liderki. Czwarta jest Tiril Udnes Weng (+8 sek), piąta Heidi Weng (+16 sek), a szósta Moa Lundgren (+23 sek). Na siódme miejsce spadła Ingvild Flugstad Oestberg, ósma jest Astrid Uhrenholdt Jacobsen, a dziewiąta Ebba Andersson. W stawce pozostały jeszcze dwie Polki. Izabela Marcisz plasuje się na 47. miejscu (+2:30 min), a Weronika Kaleta jest 68. (+4:11 min).

Klasyfikacja generalna Tour de Ski kobiet po dwóch etapach

Podobnie jak u pań, także i u panów dotychczasowy lider nie był w stanie utrzymać pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Prowadzący po sobotnich biegach masowych Siergiej Ustiugow odpadł w sprincie już na etapie półfinału i nie zdołał zdobyć premii czasowych. Gorszą postawę swojego rywala wykorzystał triumfator Pucharu Świata Johannes Hoesflot Klaebo, który był dziś bezkonkurencyjny na trasie w Lenzerheide. Norweg dzięki bonifikatom za triumf został nowym posiadaczem niebieskiej koszulki lidera Tour de Ski.

Na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej plasuje się Aleksander Bolszunow, który traci do Klaebo 32 sekundy. Na najniższym stopniu podium z taką samą stratą do lidera znajduje się Szwed Johan Haeggstroem. Czwarty jest Paal Golberg (+33 sek), a piąty Siergiej Ustiugow (+34 sek). W czołowej dziesiątce sklasyfikowani są także: Erik Valnes, Martin Loewstroem Nyenget, Glieb Rietiwych, Jan Thomas Jenssen i Emil Iversen.

W Tour de Ski po dwóch etapach najlepiej z Polaków spisuje się Dominik Bury, który jest 48. Na 71. pozycji plasuje się Kamil Bury, a na 82. Maciej Staręga.

Jutro biegacze i biegaczki mają dzień przerwy. Do rywalizacji powrócą we wtorek 31 grudnia w Toblach, gdzie zaplanowano biegi indywidualne na 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski mężczyzn po dwóch etapach

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.