Klaebo chce zmienić grupę treningową. “To wybór oparty na pragnieniu i radości”

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Johannes Klaebo do następnego sezonu chce trenować inaczej niż w ubiegłorocznym okresie przygotowawczym. Norweski mistrz zamierza powrócić do grupy sprinterskiej reprezentacji Norwegii. – To wybór oparty na podstawie pragnienia i radości, a nie niezadowolenia – wyjaśnił 23-latek.

Klaebo do sezonu Pucharu Świata 2019/2020 przygotowywał się w norweskiej grupie dystansowej. Opuścił zespół sprinterski po to, aby zbudować wyższą wytrzymałość. Niestety, rezultaty osiągane w biegach dłuższych niż sprinty nie były dla Johannesa zadowalające. 23-letni biegacz w minionych zmaganiach pucharowych przegrał też rywalizację o Kryształową Kulę z Rosjaninem Aleksandrem Bolszunowem. Mistrz olimpijski z Pjongczangu postanowił więc poprosić federację o zmianę w jego przygotowaniach do kolejnej zimy. – Chciałbym wrócić do treningu z zespołem sprinterskim – przyznał najlepszy sprinter świata.

Johannes Klaebo zadecydował o powrocie do grupy sprinterskiej po podsumowaniu sezonu z dziadkiem oraz trenerem Kaare Hoefslotem. – To wybór oparty na podstawie pragnienia i radości, a nie niezadowolenia. Uważam, że to słuszne, aby osiągnąć wyznaczone cele. Byłem zadowolony z umowy i współpracy z norweską federacją, drużyną narodową jako całością i środowiskiem – przyznał mistrz świata w sprincie z Seefeld. – Mamy duże doświadczenie w pracy z Arildem (Monsenem, kierownikiem zespołu sprintu przyp.red.). Współpraca między nim a dziadkiem sprawdziła się w przeszłości – dodał.

Dla norweskiego serwisu Dagbladet trener Monsen przyznał, że o decyzji Klaebo dowiedział się poprzez komunikat prasowy. – Szczerze powiedziawszy, to wszystko stało się nagle. Nie brałem udziału w podejmowaniu decyzji przez Johannesa. Pracowaliśmy razem dobrze i myślę, że zrobimy to jeszcze raz. Fajnie, że chce ze mną współpracować. Należy jednak podkreślić, że w ubiegłym roku również był doskonały w sprintach, pomimo współpracy z drużyną wszechstronną – zaznaczył.

Źródło: dagbladet.no

Obserwuj