Kirchgasser, Venier, Puchner, Hofer i Curtoni wróciły do treningów na nartach

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Włoszka Elena Curtoni i grupa Austriaczek – Michaela Kirchgasser, Bianca Venier, Mirjam Puchner, Hanna Hofer –  w końcu doczekały się momentu, kiedy mogą rozpocząć kolejny etap przygotowań do sezonu zimowego i wznowić treningi na nartach.

Elena Curtoni poszkodowana została w marcowych zawodach o Mistrzostwo Włoch w Bardonecchia. Włoska alpejka złamała wtedy kostkę i doznała urazu nadgarstka. Pod koniec sierpnia komisja medyczna FISI wydała negatywną opinię na temat jej powrotu do jazdy i możliwości wyjazdu z kadrą do Ameryki Południowej. Po dwóch tygodniach komisja ponownie zajęła się stanem zdrowia Curtoni i wydała zgodę na wznowienie treningów na śniegu przez Elenę. Curtoni dołączyła już do swoich koleżanek w Argentynie.

Po sezonie 2016/2017 operacji kolana poddała się Michaela Kirchgasser. W związku z tym Austriaczka musiała liczyć się z dłuższą rehabilitacją i późniejszym wejściem na śnieg. Medalistka ostatnich MŚ w narciarstwie alpejskim w końcu ma już za sobą pierwszy letni trening na śniegu w Hintertux. Wraz z nią trenowały także inne rekonwalescentki: Bianca Venier, Mirjam Puchner i Hanna Hofer. Kirchgasser przyznała już dawno, że olimpijski sezon 2017/2018 będzie jej ostatnim w karierze.

Źródło: aostasports.it, skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.