Kinga Rajda pojedzie na PŚ do Lillehammer

sam_1850

W dniach 2-3 grudnia skoczkinie narciarskie zainaugurują zimowy sezon Pucharu Świata 2016/2017 w norweskim Lillehammer. Wśród nich zobaczymy reprezentantkę Polski – Kingę Rajdę!

Trener Sławomir Hankus zadecydował iż do Lillehammer uda się tylko Kinga Rajda, gdyż zawodniczka bardzo dobrze prezentowała się na treningach. Uczestniczyła w zgrupowaniu w Ramsau oraz w Eisenerz, które miało miejsce w ubiegły weekend. Jak donosi portal pzn.pl szkoleniowiec jest bardzo zadowolony z przygotowań swojej podopiecznej- W zasadzie już od pierwszych skoków w Ramsau Kinga prezentowała się fajnie. To są dużo lepsze skoki niż rok temu, więc jestem bardzo zadowolony, bo widać, że poziom poszedł w górę. Nie mam porównania ze zbyt wieloma rywalkami, bo w Ramsau spotkaliśmy jedynie Czeszki. Na ich tle Kinga prezentowała się bardzo dobrze. Trening w Eisenerz był bardzo dobry, skoki były naprawdę fajne i oby tak było dalej – powiedział trener

Podczas gdy Kinga Rajda będzie rywalizować w zawodach Pucharu Świata, jej koleżanki Magdalena Pałasz oraz Anna Twardosz będą przygotowywać się do sezonu.Ania wybiera się na zgrupowanie do Ramsau oraz  Eisenerz. Ich pierwszy start zaplanowano na 15 grudnia w zawodach z cyklu Fis Cup w Notodden, oraz w Pucharze Kontynentalnym, który odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w tej samej miejscowości. Trener Narodowej Kadry Kobiet zdradza również dalszy plan startowy zawodniczek -Na początku stycznia Kinga będzie startować w Pucharze Świata w Oberstdorfie na dużej skoczni. Na tę chwilę tylko jej poziom pozwala, by powalczyć na tak dużym obiekcie. Kinga i Ania będą walczyć w mistrzostwach świata juniorów i zawodach EYOWF, natomiast Magda na Uniwersjadzie. Jeśli potem jej dyspozycja będzie dobra, to pojedzie na Puchar Świata w Hinzenbach i Ljubnie – zakończył trener Sławomir Hankus.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.