Killian Peier: „Czuję, że teraz wszystko jest możliwe”

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Dzisiejszy dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci Killiana Peiera. Zawodnik, który nigdy nie stał na podium Pucharu Świata niespodziewanie wywalczył w sobotnie popołudnie brązowy medal mistrzostw świata. Szwajcar w wywiadzie przyznał, że jego bardzo dobre skoki odrobinę go zaskoczyły.

Peier po pierwszej serii po dalekim skoku na 131. metr był liderem po pierwszej serii. W drugiej niestety osiągnął 129,5 metra, co okazało się niewystarczającą odległością na obronienie pierwszego miejsca. Mimo to 23-latek odniósł największy sukces w karierze i stanął na podium mistrzostw świata. – Dla szwajcarskich skoków narciarskich to najszczęśliwszy dzień od Vancouver, kiedy to Simon na igrzyskach wygrał dwa złote medale – mówił na konferencji. – To jest niebywałe. Jestem niezwykle szczęśliwy, że to się wydarzyło, ale przed przyjazdem nie widziałem siebie w roli faworyta. Moja forma mnie zaskoczyła.

Simon Ammann, jak i Andreas Schuler zdołali uplasować się w czołowej trzydziestce, jednak Luca Egloff nie wywalczył awansu do wielkiego finału. – Jestem dumny z całej drużyny – stwierdził Peier, oceniając dzisiejsze rezultaty swoich kolegów. – Latem pracowaliśmy naprawdę ciężko i widać, że to się opłaciło. Bałem się, że po drugim skoku nie znajdę się w najlepszej trójce, ale ostatecznie się udało. Czuję, że wszystko jest teraz możliwe – zakończył optymistycznie.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.