Killian Peier ambasadorem ZIOM 2020 w Lozannie

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Medalista mistrzostw świata w Seefeld z tego roku, Szwajcar Killian Peier został ambasadorem zaplanowanych na styczeń 2020 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie. Jak zdradził w wywiadzie dla olympics.com, impreza w 2012 roku, w której wziął udział, była dużą dawką doświadczenia przed imprezami wyższej rangi w przyszłości. 

Obecność 27-letniego w tym gronie jest podyktowana jego sukcesem w Seefeld, pochodzeniem, ale także przeszłością. Zawodnik brał udział w ZIOM z 2012 roku rozgrywanych w Innsbrucku. – To była wielka przyjemność i dawka doświadczenia. Udział w ceremonii otwarcia, czy oficjalnych treningach przyzwyczaja cię do tego spotyka zawodnika w przyszłości. Mnie było łatwiej, gdy potem pojechałem na igrzyska, czy mistrzostwa świata – wspominał Peier w rozmowie z olympics.com.

Skoki narciarskie na ZIOM w Lozannie zostaną rozegrane w Les Tuffes we Francji. Co ciekawe, Peier zauważa w tym pewną zaletę dla Szwajcarii. – W Lozannie i okolicach nie ma szans na tego typu obiekty, więc wiadomo było, że trzeba szukać gdzie indziej. Ale Les Tuffes to dobry wybór. Dzięki podpisanemu porozumieniu cała kadra dostała pozwolenie, żeby tam trenować, co jest dla nas bardzo ważne – stwierdził zawodnik.

Szwajcar jest 13 ambasadorem imprezy, a znalazł się w gronie, w którym wcześniej ogłoszono gwiazdę skicrossu Fanny’ego Smitha, czy tenisistkę Timeę Bacsinszky. ZIOM w Lozannie rozpocznie się 9 stycznia 2020 roku i potrwa do dwa tygodnie. Killian Peier rozpoczął obecnie przygotowania do kolejnego sezonu PŚ w skokach narciarskich, który poprzedzi coroczny cykl Letniego Grand Prix. Inaugurację zaplanowano na weekend 19-21 lipca na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle.

Źródło: olympics.com/insidethegames.biz/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.